معماری
خانه / سفارت کانادا

سفارت کانادا

کشور کانادا انجام امور مربوط به دریافت ویزا را به شرکت  VAC واگذار کرده است. برای اخذ ویزای کانادا نیازی به مراجعه به سفارت کانادا و انجام مصاحبه حضوری نمیباشد.

سفارت کانادا در تهران در زمینه پرونده های مهاجرت به کانادا و ویزاهای دائم کانادا و صدور ویزای موقت کانادا مانند ویزای کار کانادا، ویزای دانشجویی کانادا و ویزای توریستی کانادا هیچگونه فعالیتی ندارد.

سفارت کانادا در ترکیه (آنکارا):

از لحاظ سخت گیری برای صدور  ویزا تفاوتی بین مرکز مستقر در آنکارا و استانبول وجود ندارد ، اما به دلیل اینکه آنکارا پایتخت ترکیه میباشد و مرکز مستقر در آنکارا مرکزیت دارد  کلیه ویزاهای صادره توسط مراکز مستقر در کشورهای مختلف از شهر آنکارا پیکاپ میشوند.

سایت سفارت کانادا در آنکارا:www.canadainternational.gc.ca

تلفن:۴۰۹۲۷۰۰(۳۱۲)۹۰+

فکس:۴۰۹۲۷۱۲(۳۱۲)۹۰+

ساعت کار سفارت کانادا در ترکیه(آنکارا):دوشنبه تا پنج شنبه ۸:۰۰ تا۱۲:۰۰ – ۱۲:۳۰ تا۱۶:۴۵جمعه ۸:۰۰ تا۱۲:۳۰

ایمیل:ankara@international.gc.ca

تلفن تماس: ۹۱۰۲۵۵۱۰ (۰۲۱)

مراحلی که برای دریافت ویزای کانادا باید طی شوند:

  • وقت سفارت کانادا :  برای مراجعه به سفارت کانادا یا همان مرکز وک  باید از قبل توسط کارگزاری در شهر مورد نظر مانند آنکارا یا استانبول وقت مراجعه را هماهنگ نمائید تا در روز مورد نظر با خیالی آسوده به مرکز مراجعه و امور مربوط به ویزا را انجام دهید.
  • تکمیل فرم وقت سفارت کانادا : قبل از مراجعه به سفارت کانادا باید نسبت به تکمیل فرم وقت سفارت و ارسال آن به مرکز وک اقدام نمائید ، نمونه فارسی این فرم در سایت ما موجود است و شما کافی است به صورت فارسی این فرم را تکمیل تا همکاران ما به صورت انلاین به صورت انگلیسی فرم را برای شما تکمیل و ارسال  نمایند.
  • انگشت نگاری : انگشت نگاری برای دریافت ویزای کانادا از ۳ سال پیش اجباری گردید و برای دریافت هر نوع ویزای کانادا انجام انگشت نگاری الزامی می باشد. برای انجام انگشت نگاری اگر به صورت آنلاین ثبت نام نمائید تا یک ماه فرصت دارید برای انجام انگشت نگاری به یکی از مراکز وک مراجعه نمائید . البته امکان مراجعه حضوری نیز وجود دارد و میتوانید با نمایندگان ما به مرکز وک مراجعه و امور مربوط به انگشت نگاری و تحویل مدارک را انجام دهید.

نکته : انگشت نگاری فقط برای افراد بالای ۱۴ سال و زیر ۸۰ سال الزامی است و افراد دیگر نیازی به مراجعه حضوری ندارند.

در مورد ویزاهای اقامتی یا مهاجرتی ، پس از طی کردن مراحل مختلف سفارت برای متقاضیان ویزای کانادا ایمیلی ارسال مینماید و در آن ایمیل تاریخی را برای مراجعه در کنسولگری کانادا در آنکارا مشخص مینماید. در داخل کنسولگری مترجم برای کمک به متقاضیان ویزا حضور دارد ولی گاهی اوقات سفارت در ایمیل ارسالی به متقاضیان ویزا ، تسلط بر زبان انگلیسی یا حضور یک مترجم را تاکید و الزامی میداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید.